Spatii urbane, spatii recuperate - expozitie cu proiecte

3 decembrie 2015. Ora 18:00. Calea Victoriei 91-93.
30
Nov

Spatii urbane, spatii recuperate – expozitie cu proiecte

Tema workshop-ului s-a bazat pe conturarea unei direcții de abordare care să răspundă la necesitățile zonei și care să ofere soluții cât mai puțin invazive și mai personale. Introducem astfel un concept care poate depăși constrângerile unei teme didactice și care se poate raporta la contexte reale, oferind rezolvări ingenioase unor probleme care încă afectează calitatea spațiului public. Ne interesează, ca actori importanți pe scena societății contemporane, să înțelegem cum trebuie valorificat spațiul public.

Proiectul pe care-l vom prezenta în expoziția de proiecte propune un dialog constant între autorități, organizații și specialiști pentru obținerea unui design urban de calitate. Este încă o temă de dezbatere, dar vă invităm să vedeți cu ce soluții au venit studenții participanți la workshop-ul „SPAȚII URBANE. SPAȚII RECUPERATE”. E un prilej bun să ne adunăm și să vedem cum lucrurile mici se pot transforma în idei mari.

3 decembrie 2015. Ora 18:00. Calea Victoriei 91-93.

Ne vedem acolo!

1 Response

  1. Uitandu-ma pe internetul in limba romana uite ca am nimerit pe saitul dumeavoastra.
    Nu pot sa nu remarc ca sunt placut surprins de calitatea informatiilor de
    pe aceasta pagina si va urez cat mai mult succes!

Leave a Reply